KPP Ostrzeszów

Ważne linki

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Dzielnicowy bliżej nas
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi
Child Alert
Policjant, który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Wypadek na drodze krajowej K-11

  Do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego z przyczepą oraz motocykla doszło w dniu dzisiejszym na drodze krajowej K-11. Okoliczności zdarzenia ustalają funkcjonariusze ostrzeszowskiej komendy.

 2. Ciężarówka zablokowała krajową jedenastkę

  W Rogaszycach, na drodze krajowej numer 11, kierujący pojazdem ciężarowym marki volvo wraz z naczepą, w wyniku najechania na wysepkę znajdującą się na pasie drogi przewrócił się na prawy bok. Ciężarówka sunąc po drodze uderzyła w przydrożny nasyp, a następnie w jadącą z naprzeciwka osobówkę.

 3. Przekroczenia dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym

  Pomimo konsekwencji jakie grożą kierującym pojazdami za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym, jest to w dalszym ciągu najczęściej popełniane wykroczenie drogowe.

 4. Policjanci ostrzeszowskiej komendy zapraszają na organizowany rajd rowerowy

  Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie serdecznie zaprasza wszystkich miłośników "dwóch kółek" na organizowany II Rajd Rowerowy pt. "Jeździmy, bo lubimy".

 5. Policjanci uratowali chorego na cukrzycę mężczyznę

  Ostrzeszowscy policjanci podjęli natychmiastową interwencję dotyczącą zgłoszenia w stosunku do mężczyzny chorego na cukrzycę. Dzięki szybkiej reakcji udało się zapobiec tragedii.

 6. 17-latek bez prawa jazdy uciekał samochodem przed policjantami

  Zgodnie z nowymi przepisami, które obowiązują od 1 czerwca b.r. 17-latek odpowie za przestępstwo nie zatrzymania się do kontroli drogowej pomimo użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych z radiowozu, za co grozi kara do nawet 5 lat więzienia. Ponadto nowe przepisy określają również za uczieczkę sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.

 7. Posiadali papierosy bez polskich znaków akcyzy

  Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Ostrzeszowie podczas podejmowanych czynności służbowych w stosunku do mężczyzny kierującego rowerem w stanie nietrzeźwości, ujawnili przy nim papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

 8. Włamywacz złapany na gorącym uczynku

  Właściciel jednorodzinnego domu ujął na gorącym uczynku złodzieja, który na jego oczach wynosił z budynku meble oraz inne przedmioty codziennego użytku. Sprawca został przekazany w ręce Policji. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

 9. Nie zachował bezpiecznej odległości

  W miejscowości Doruchów na drodze wojewódzkiej W450 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Wobec sprawcy policjanci zastosowali postępowanie mandatowe.

 10. Przekroczyła prędkość o 64 km/h

  Policjanci z ostrzeszowskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy oraz ukarali mandatem karnym 45-letnią kobietę, który kierując oplem zafirą w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 64 km/h.