Włamywacz złapany na gorącym uczynku - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Włamywacz złapany na gorącym uczynku

Data publikacji 04.07.2017

Właściciel jednorodzinnego domu ujął na gorącym uczynku złodzieja, który na jego oczach wynosił z budynku meble oraz inne przedmioty codziennego użytku. Sprawca został przekazany w ręce Policji. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

W minioną sobotę (01.07.2017r.) po godzinie 18:00, dyżurny ostrzeszowskiej Policji otrzymał zgłoszenie od właściciela jednorodzinnego domu w Rogaszycach, że właśnie złapał złodzieja, który na jego oczach wynosił z budynku meble oraz inne przedmioty codziennego użytku.

Na miejsce niezwłocznie udał się patrol Policji, gdzie pokrzywdzony przekazał w ich ręce 55-letniego mieszkańca powiatu kępińskiego. Funkcjonariusze ustali, że sprawca wykorzystując nieobecność domownika postanowił "w biały dzień" włamać się pod lasem do budynku mieszkalnego. Podejrzany zdąrzył wynieść z domu meble, a na oczach właściciela wynosił jeszcze inne przedmioty codziennego użytku. Ponadto okazało się, że 55-latek z budynku zdąrzył wynieść również inne przedmioty, które odtsawił sobie za budynek, aby przyjechać po nie później. Skradzione mienie w całości wróciło do właściciela.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu, w chwili zatrzymania był nietrzeźwy - przeprowadzone wobec niego badanie wykazało ponad promil alkoholu. Sprawca, jak tylko wytrzeźwiał usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Przestępstwo kradzież z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.