Posiadali papierosy bez polskich znaków akcyzy - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadali papierosy bez polskich znaków akcyzy

Data publikacji 13.07.2017

Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Ostrzeszowie podczas podejmowanych czynności służbowych w stosunku do mężczyzny kierującego rowerem w stanie nietrzeźwości, ujawnili przy nim papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

W dniu wczorajszym, tj. 12.07.2017 roku około godziny 17:25 na ul. Grabowskiej w Ostrzeszowie, policjanci zatrzymali do kontroli 41-letniego mieszkańca Ostrzeszowa kierującego rowerem. Z uwagi, iż od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu poddano go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1,21 mg/l. Podczas kontroli przewożonego bagażu funkcjonariusze ujawnili 30 paczek papierosów z napisem "Marlboro". Jak się okazało papierosy nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej w związku z powyższym mężczyznę zatrzymano i przewieziono do KPP w Ostrzeszowie celem wykonania dalszych czynności.

Tego samego dnia w godzinach wieczornych funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego w Ostrzeszowie ustalili miejsce, w którym mieszkaniec Ostrzeszowa nabył wyroby tytoniowe. W toku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych 60-letniej mieszkanki Ostrzeszowa, znaleziono w nich 180 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Przeciwko mężczyźnie wszczęto postępowanie w sprawie o wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości, natomiast za posiadanie papierosów bez polskiej akcyzy skarbowej sprawcom czynu zabronionego z art. 65 kodeksu karnego skarbowego grozi kara grzywny.