Policjanci uratowali chorego na cukrzycę mężczyznę - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Policjanci uratowali chorego na cukrzycę mężczyznę

Data publikacji 22.07.2017

Ostrzeszowscy policjanci podjęli natychmiastową interwencję dotyczącą zgłoszenia w stosunku do mężczyzny chorego na cukrzycę. Dzięki szybkiej reakcji udało się zapobiec tragedii.

W środę, tj. 19.07.2017 roku o godzinie 22:01 dyżurny ostrzeszowskiej komendy odebrał zgłoszenie od kobiety, która prosi o interwencję policji w stosunku do chorego na cukrzycę brata, który zasłabł w mieszkaniu zamkniętym od wewnątrz.

st. sierż. Łukasz Michalak oraz post. Oskar Wawrzyniak, policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego ostrzeszowskiej komendy, natychmiast udali się we wskazane miejsce. Jak się okazało mieszkanie, w który przebywa chory mężczyzna, znajduje się na pierwszym piętrze kamienicy. Funkcjonariusze bez wahania podjęli decyzję o wejściu do mieszkania wykorzystując uchylone okno. Po wskoczeniu na daszek altanki dostali się na parapet, otworzyli okno, a następnie weszli do środka. Mężczyzna leżał na łóżku, nie potrafił się poruszyć, brak było z nim kontaktu. Poliocjanci w oczekiwaniu na karetkę udzieli mężczyźnie pierwszej pomocy. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia zbadał poziom cukru we krwi mężczyzny. Wynik wykazał 500 jednostek w związku z powyższym mężczyzna został przewieziony do szpitala rejonowego w Ostrzeszowie.

Dzięki szybkiej reakcji i natychmiastowemu działaniu policjanci uratowali chorego na cukrzycę 37-latka.