Ciężarówka zablokowała krajową jedenastkę - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Ciężarówka zablokowała krajową jedenastkę

Data publikacji 24.07.2017

W Rogaszycach, na drodze krajowej numer 11, kierujący pojazdem ciężarowym marki volvo wraz z naczepą, w wyniku najechania na wysepkę znajdującą się na pasie drogi przewrócił się na prawy bok. Ciężarówka sunąc po drodze uderzyła w przydrożny nasyp, a następnie w jadącą z naprzeciwka osobówkę.

Po godzinie 23:00 (23.07.2017r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Rogaszycach na drodze krajowej numer 11.

Policjanci na miejscu ustalili, że 49-letni mężczyzna (mieszkaniec powiatu śremskiego) kierujący samochodem ciężarowym marki volvo wraz z naczepą, jadąc w kierunku miejscowości Kępno najechał na wysepkę znajdującą się na pasie drogowym. W wyniku tego ciężarówka przewróciła się na prawy bok, a następnie sunąc uderzyła w przydrożny nasyp. Ponadto pojazd ciężarowy sunąć dalej uderzył w jadący z przeciwnego kierunku samochód osobowy marki honda civik, którym kierował 47-letni mieszkaniec Gliwic.

Pojazd ciężarowy zablokował drogę, także z ciężarówki wypadł towar w postaci ciastek, który rozsypał się po jezdni.

W wyniku zdarzenia ogólnych obrażeń ciała doznał kierujący ciężarówką, którego przewieziono do Szpitala w Ostrzeszowie. Kierującemu pojazdem osobowym oraz pasażerom nic sie nie stało.

Obaj kierujący pojazdami byli trzeźwi. Policjanci wobec 49-latka przeprowadzili postępowanie mandatowe.