Spotkanie profilatyczne z przedszkolakami z "Bajkowej Jedyneczki" - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Spotkanie profilatyczne z przedszkolakami z "Bajkowej Jedyneczki"

W miniony wtorek profilaktyk społeczny ostrzeszowskiej komendy spotkał się z dziećmi z Przedszkola nr 1 w Ostrzeszowie. Spotkanie odbyło w ramach edukacji dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

W dniu 07.11.2017 roku funkcjonariusz Wydziału Prewencji mł. asp. Magdalena Hańdziuk przeprowadziła pogadankę dotyczącę bezpieczeństwa z przedszkolakami z "Bajkowej Jedyneczki".

Na spotkaniu poruszono tematykę dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drogach, znajomości sygnalizacji świetlnej oraz znaków drogowych wykorzystując do tego rekwizyty przygotowane między innymi przez dzieci. Tematem dialogu było również bezpieczeństwo w zakresie przewożenia dzieci w pojazdach przez osoby dorosłe. Przypomniano jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa przez wszystkie osoby znajdujące się w pojeździe, a szczególnie przez dzieci oraz przewożenie najmłodszych w fotelikach czy na "podkładkach". Zwrócono również uwagę na kwestię ograniczonego zaufania w stosunku do osób nieznanych.

Wpajanie dziecom zasad bezpieczeństwa, nie tylko w  ruchu drogowym, jest podstawowym elementem ich edukacji w tym zakresie. Poprzez najmłodszą grupę odbiorców można też doskonale dotrzeć do ich opiekunów, dla których zwrócenie uwagi przez ich dziecko dotyczące nieprzestrzegania przepisów, jest niejako "wymierzeniem policzka", gdyż to właśnie na dorosłych spoczywa obowiązek dbania o bezpieczeństwo naszych pociech.