Akcja „Noś odblaski – świeć przykładem” zakończona - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Akcja „Noś odblaski – świeć przykładem” zakończona

W dniu 16 listopada br. na terenie powiatu ostrzeszowskiego nastąpiła inauguracja akcji profilaktycznej „Noś odblaski – świeć przykładem”. W minionym tygodniu kamizelki odblaskowe trafiły do pozostałych pierwszoklasistów.

W dniu 16 listopada br. profilaktyk społeczny z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie mł. asp. Magdalena Hańdziuk wraz z prezesem Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat w Ostrzeszowie Zbyszko Szmajem oraz z-cą Burmistrza Miasta i Gminy w Ostrzeszowie Pawłem Uścinowiczem w ramach akcji profilaktycznej „Noś odblaski – świeć przykładem” przekazali uczniom klas pierwszych zakupione kamizelki odblaskowe. Akcją objęto łącznie ok. 610 pierwszoklasistów na terenie całego powiatu ostrzeszowskiego.

W minionym tygodniu przedstawiciele partnerów akcji odwiedzili kolejne placówki oświatowe, na terenie których przekazywali uczniom elementy odblaskowe. Akcji towarzyszyło krótkie przypomnienie dzieciom jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Poprzez to przedsięwzięcie chcieliśmy dotrzeć nie tylko do najmłodszych użytkowników dróg, ale również do osób dorosłych, zachęcając w ten sposób do używania „odblasków” nie tylko poza obszarem zabudowanym.

Partnerzy akcji żywią nadzieję, że wręczone dzieciom kamizelki będą wykorzystywane zgodnie z ich przeznaczeniem oraz przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach, a także uchronią osoby z nich korzystające przed przykrymi w skutkach zdarzeniami drogowymi.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk

Pliki do pobrania