Działania "Ogrody nocą" - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Działania "Ogrody nocą"

W miniony weekend policjanci z ostrzeszowskiej komendy w ramach działań "Ogrody nocą" kontrolowali m. in. tereny ogródków działkowych pod kątem osób szukających schronienia oraz osób bezdomnych.

Okres jesienno-zimowy to przede wszystkim czas wzmożonych działań pod kątem ujawniania osób bezdomnych, nieporadnych życiowo, szukających schronienia w opuszczonych budynkach, czy też na terenach domków letniskowych czy ogródków działkowych. Szczególną uwagę zwracamy również na osoby, które długi czas przebywają na dworze. W ramach pełnionych służb policjanci będą docierać  i kontrolować sytuację bytową osób zamieszkujących samotnie czy nieporadnych życiowo, korzystających z pomocy Ośrodków Pomocy Społecznej oraz do tych, którzy z jakichkolwiek przyczyn nie wyrażają zgody na udzielenie im wsparcia.

W ramach prowadzonych działań "Ogrody nocą", które w miniony weekend przeprowadzono na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, funkcjonariusze podczas służby patrolowo-obchodowej kontrolowali pustostany, opuszczone lub niezamieszkałe budynki, ogólnodostępne pomieszczenia użytkowości publicznej tj. poczeklanie na dworcach PKP, PKS oraz altanki i domki na terenach rodzinnych ogródków działkowych, mieszczących się na terenie powiatu, pod kątem przebywania w nich osób bezdomnych, bez stałego miejsca zamieszkania czy osób znajdujących się w stanie nietrzeźwości. Schronienie w takich pomieszczeniach jest często dla tych osób jedyną możliwością przetrwania trudnego okresu jakim jest zima.

Apelujemy zatem o to, aby nie być obojętnym na los drugiego człowieka, a także informować odpowiednie służby czy instytucje w przypadku posiadania wiedzy na temat osób postronnych przebywających w miejscach, gdzie można schronić się przed zimnem, tj. opuszczone, niezamieszkałe posesje, strychy, klatki schodowe, piwnice czy budynki gospodarcze.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk