Spotkanie z uczniami w Biskupicach Zabarycznych - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Spotkanie z uczniami w Biskupicach Zabarycznych

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz podczas przewożenia pojazdami, a także zagrożenia wynikające z użytkowania internetu było motywem przewodnim spotkania z uczniami klas I-VII Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych.

W dniu 12.12.2017 roku funkcjonariusz Wydziału Prewencji ostrzeszowskiej komendy spotkał się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych. Spotkanie podzielone zostało na dwie grupy wiekowe.

Z uczniami klas 0 oraz I-III rozmawiano na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypomniano, jak ważne jest stosowanie elementów odblaskowych, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Zwracano również uwagę na bezpieczeństwo podczas przewożenia dzieci w pojazdach oraz odpowiedniego zachowania się w przypadku zgubienia się np. na terenie galerii handlowej i do kogo w takiej sytuacji zwrócić się po pomoc.

Spotkanie z klasami IV-VII zdominowały pytania dotyczące bezpiecznego korzystania z sieci internetowej oraz jak zachować się, gdy ujawnimy nieodpowiednie wpisy np. na portalach społecznościowych w stosunku do swojej osoby, ale i w stosunku do osób nam znanych (kolegów, koleżanek). Przypomniano uczniom jak ważne jest dbanie o swój wizerunek w sieci oraz o zachowanie umiaru w "dawkowaniu" informacji zamieszczanych w sieci, dotyczących nas samych oraz naszej rodziny. Dość interesującą dla młodzieży kwestią była odpowiedzialność prawna osób nieletnich, zwłaszcza przybliżenie im terminów tj. demoralizacja, czyn karalny. Również tą grupę wiekową zachęcano do używania elementów odblaskowych, podając przykłady potrąceń pieszych, do których notorycznie dochodzi nawet w obrębie przejść dla pieszych.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk