Wiosenny spacer w asyście dzielnicowego - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Wiosenny spacer w asyście dzielnicowego

W miniony piątek dzieci z Przedszkola w Kraszewicach uczestniczyły w spotkaniu z dzielnicowym. Niecodziennym widokiem był wiosenny spacer w asyście policjanta.

Podczas zajęć funkcjonariusz przedstawił dzieciakom zawód policjanta prezentując sprzęt w jaki powinien być wyposażony funkcjonariusz pełniący służbę oraz radiowóz policyjny. Dzieci chętnie przymierzały części umundurowania policyjnego oraz zasiadały w radiowozie. Przypomniano również o numerach alarmowych do poszczególnych instytucji, tj. policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe, które należy powiadomić w przypadku zaistnienia zdarzenia.

Niecodziennym widokiem dla niejednego mieszkańca był wiosenny spacer przedszkolaków w asyście policjanta, podczas którego dzielnicowy omówił zasady bezpiecznego zachowania i poruszania się po drogach oraz wskazywał jak w prawidłowy sposób należy przechodzić przez jezdnię.

Miejmy nadzieję, że dzięki cennym wskazówkom przekazanym podczas spotkania, najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego będą potrafili zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze. 

 

Autor: Magdalena Hańdziuk