Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2017 - Turnieje, Festyny, Konkursy - KPP Ostrzeszów

Turnieje, Festyny, Konkursy

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2017

Tegoroczny finał Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego odbył się na terenie Szkoły Podstawowej w Grabowie nad Prosną. Do konkursu przystąpiło 41 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Zwycięzcy będą dalej rywalizować na etapie wojewódzkim w Gnieźnie.

W minioną środę (10.05.2017r.) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przeprowadzili finał Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu ostrzeszowskiego.

W turnieju udział wzięło aż 41 uczniów - 9 uczniów ze szkół gimnazjalnych, tj. z Gimnazjum w Mikstacie, Gimnazjum w Kraszewicach, Gimnazjum w Grabowie nad Prosną oraz 32 uczniów ze szkół podstawowych, tj. ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie, Szkoły Podstawowej w Mikstacie, Szkoły Podstawowej w Grabowie nad Prosną, Szkoły Podstawowej w Potaśni, Szkoły Podstawowej w Siedlikowie, Szkoły Podstawowej w Kaliszkowicach Kaliskich, Szkoły Podstawowej w Kaliszkowicach Ołobockich, Szkoły Podstawowej w Kraszewicach.

Turniej zgodnie z obowiązującym regulaminem obejmował trzy etapy: test zasad i przepisów ruchu drogowego, wiadomości z udzielania pierwszej pomocy i praktyczne zastosowanie oraz część sprawnościowa, podczas której uczestnicy turnieju musieli wykazać się sprawnością jazdy na torze przeszkód.

Poniżej przedstawiamy zdwycięskie drużyny, które zakfalifikowały się do etapu Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który odbędzie się w dniu 19 maja 2017r. W Gnieźnie.

Zwycięzcy finału w kategorii gimnazjów:

I Miejsce: Gimnazjum w Mikstacie drużyna w składzie: Norbert Jangas, Jacek Joks, Rafał Piechota

II Miejsce: Gimnazjum w Kraszewicach drużyna w składzie: Aleksandra Gierosz, Miecheasz Wilgus, Konrad Wysota

III Miejsce: Gimnazjum w Grabowie nad Prosną drużyna w składzie: Dawid Florczak, Jan Masłowski, Wojciech Żuberek

Zwycięzcy finału w kategorii szkół podstawowych:

I Miejsce: Szkoła Podstawowa w Kraszewicach drużyna w składzie: Oliwia Kałuża, Kamila Pilarczyk, Nikodem Kędzia, Kaja Warszawska

II Miejsce: Szkoła Podstawowa w Kaliszkowicach Ołobockich drużyna w składzie: Maksymilian Behrens, Maria Chmielińska, Jagoda Jędrzejak, Adam Klepacz

III Miejsce: Szkoła Podstawowa w Kaliszkowicach Kaliskich drużyna w składzie: Patryk Ratajski, Klaudia Stasiak, Julia Szczypkowska, Jakub Wieczorek

 

Zwycięskim drużynom oraz ich opiekunom gratulujemy sukcesu, jednocześnie składamy podziękowania wszystkim uczestnikom finału oraz opiekunom za przygotowanie i udział w turnieju.