Turnieje, Festyny, Konkursy

Turniej pod nazwą „Zagrożenia bezpieczeństwa – jak ich unikać”

Jak uniknąć zagrożeń, jak udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz jak postępować w sytuacji niebezpiecznej...tego mogli się dowiedzieć uczniowie ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z powiatu ostrzeszowskiego podczas turnieju, którego współorganizatorem byli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

W miniony czwartek 18 maja 2017r. Na stadionie w Doruchowie odbył się już XII Powiatowy Turniej pod hasłem "Zagrożenia bezpieczeństwa – jak ich uniknąć" zorganizowany dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu ostrzeszowskiego. Turniej odbył się z inicjatywy Stowarzyszenia "Bezpieczny Powiat" w Ostrzeszowie wspólnie z Wójtem Gminy Doruchów, Komendą Powiatową Policji w Ostrzeszowie, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Ratownictwem Medycznym "Wawrzyniak", Nadleśnictwem Przedborów oraz Ohotniczymi Hufcami Pracy.

Głównym celem przedsięwzięcia było podniesienie świadomości wśród dzieci i młodzieży o występujących zagrożeniach, w jaki sposób ich uniknąć oraz jak się z nimi uporać. Dlatego też uczniowie starsi i młodsi szczególnie poprzez zabawę rozwiązywali zadania oraz odpowiadali na pytania dotyczące bezpieczeństwa. Dodatkową atrakcją dla uczestników turnieju była możliwość zobaczenia z bliska, jak wyglądają pojazdy służbowe oraz w jaki sprzęt są wyposażone. Również należy podkreślić, że uczniowie wiele cennych uwag i informacji usłyszeli przy stoisku Nadleśnictwa Przedborów.

Kolejną ciekawą atrakcją dla uczetników turnieju były dwa pokazy. Pierwszy pokaz dotyczył wydostania osoby poszkodowanej z zakleszczonego pojazdu, który został przedstawiony przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarenj oraz drugi pokaz dotyczył zatrzymania niebezpiecznego przestępcy, który przedstawili policjanci z Nieetatotwej Grupy Realizacyjnej Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Ładowanie odtwarzacza...