Śmiertelny wypadek motolotniarzy - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Śmiertelny wypadek motolotniarzy

Data publikacji 07.07.2017

Do tragicznego w skutkach zdarzenia z udziałem motolotni doszło w dniu wczorajszym w miejscowości Niedźwiedź. Przyczyny tego wypadku badać będzie Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

W dniu wczorajszym, tj. 06.07.2017 roku około godziny 20:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie został powiadomiony o zaistniałym w miejscowości Niedźwiedź zdarzeniu z udziałem motolotni.

W toku wykonywanych czynności ustalono, że 26-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, posiadający licencję pilota, przewożąc motolotnią pasażera, 35-letniego mieszkańca Krotoszyna, z nieustalonych dotąd przyczyn stracił panowanie nad pilotowaną maszyną, w wyniku czego motolotnia spadła na ziemię. W wyniku tego zdarzenia mężczyźni ponieśli śmierć na miejscu. 

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wykonywali czynności pod nadzorem Prokuratora Prokutarury Rejonowej w Ostrzeszowie, zabezpieczając zwłoki do sekcji.

Wrak motolotni zabezpieczono na miejscu zdarzenia celem wykonania dalszych czynności przez Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych, które zaplanowane zostały na dzień dzisiejszy.

Postępowaniew tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie..