Przekroczenia dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Przekroczenia dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym

Data publikacji 11.07.2017

Pomimo konsekwencji jakie grożą kierującym pojazdami za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym, jest to w dalszym ciągu najczęściej popełniane wykroczenie drogowe.

  1. Około godziny 16:40 w miejscowości Rojów, 39-letni mieszkaniec Rzetni, kierujący samochodem osobowym marki Citroen, przekroczył dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym o 45 km/h. Ponadto mężczyzna kierował pojazdem znajdując się po użyciu alkoholu, tj. 0,12 mg/l, co skutkowało skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

  2. Tuż po godzinie 18:00 w miejscowości Ligota, 44-letni mieszkaniec Rybina, kierujący samochodem osobowym marki Peugeot 307, przekroczył dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym o 65 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione wykroczenia sprawcę ukarano mandatem karnym.

  3. O godzinie 19:45 w miejscowości Torzeniec, 20-letni mieszkaniec Węglewic, kierując samochodem osobowym marki Mercedes, przekroczył dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym o 54 km/h. Wobec sprawcy funkcjonariusze zastosowali postępowanie mandatowe oraz zatrzymali prawo jazdy.

  4. Około godziny 20:05 w miejscowości Torzeniec, 43-letni mieszkaniec Warszawy, kierując samochodem osobowym marki VW Passat, przekroczył dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym o 74 km/h. Kierującemu zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami oraz ukarano mandatem karnym.

  5. O godzinie 21:20 w miejscowości Przytocznica, 38-letni mieszkaniec Biskupic Zabarycznych, kierując samochodem osobowym marki Opel Vectra, przekroczył dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym o 64 km/h. Na sprawcę wykroczenia policjanci nałożyli mandat karny oraz zatrzymali prawo jazdy.