Wojewódzkie obchody Święta Policji - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Wojewódzkie obchody Święta Policji

Data publikacji 20.07.2017

W dniu 19 lipca 2017 roku na Placu Mickiewicza w Poznaniu odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. Wśród odznaczonych policjantów znalazł się mł. asp. Szymon Wojda z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Złożeniem kwiatów pod Pomnikiem ku czci Pomordowanych Policjantów II RP Województwa Poznańskiego rozpoczęły się wojewódzkie obchody Święta Policji w Poznaniu. Po odprawionej w kościele garnizonowym Wielkopolskiej Policji mszy świętej w intencji wszystkich policjantów uroczystości przeniosły się na Plac Mickiewicza, gdzie wręczono policjantom i pracownikom Policji odznaczenia, medale i awanse na wyższe stopnie policyjne.

Wśród odznaczonych policjantów znalazł się mł. asp. Szymon Wojda, który od 04.07.2005 roku pełni służbę w ostrzeszowskiej komendzie, a od 11 lat zajmuje stanowisko przewodnika psa służbowego z Zespole Patrolowo-Interwencyjnym Wydziału Prewencji. Od października 2016 roku funkcjonariusz pełni funkcję przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów działającego przy Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

BRĄZOWY MEDAL NSZZP WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO odznaczony policjant otrzymał od przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego podinsp. Andrzeja Szarego.