Śmiertelne potrącenie rowerzysty - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Śmiertelne potrącenie rowerzysty

Data publikacji 07.10.2017

W miejscowości Bukownica, na drodze wojewódzkiej nr W-449 doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Wstępne ustalenia wykazały, że kierujący skodą octavią podczas manewru wyprzedzania pojazdu marki renault laguna doprowadził do potrącenia jadącego z przeciwnego kierunku rowerzysty. Kierujący jednośladem w wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu.

Po godzinie 19:00 (06.10.2017r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o śmiertelnym portąceniu rowerzysty, do którego doszło na drodze wojewózkiej ne W-449 w Bukownicy.

Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że rowerzysta został potrącony przez pojazd marki skoda octavia, którym kierował 18-letni mieszkaniec gminy Grabów nad Prosną. Młody mężczyzna w momencie, gdy wyprzedzał samochód osobowy marki renault laguna, którym kierował 26-letni mieszkaniec Kraszewic, uderzył w jadącego z przeciwka rowerzystę. Jednośladem kierował 70-letni mieszkaniec gminy Grabów nad Prosną, który w wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu. Policjanci ustalili, że rowerzysta posiadał nasobne elementy odblaskowe oraz rowerł był wyposażony w oświetlenie, jednakże z chwili zdarzenia warunki atmosferyczne były bardzo niekorzysnę.

Na miejscu zdarzenia obecny był również Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie. W przedmiotowej sparwie prowadzone jest dalsze postępowanie celem ustalenia okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego.